Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

 logo konkursu

 

Kurs wolontariatu

Jak co roku w ramach kampanii społecznej "Pola Nadziei" organizowany jest wyjątkowy, bezpłatny kurs wolontariatu. Trwają już zapisy. Nie warto czekać, bo kurs startuje już 5 kwietnia!
Kurs jest dedykowany zarówno do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów, jak i osób dorosłych, zainteresowanych niesieniem bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

Register to read more...

Wampiriada

20161019 091943-001W dniu 19 października 2016 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w akcji honorowego krwiodawstwa. Oddano łącznie ponad 18 litrów krwi, pobranej od 43 uczestników.
Serdecznie dziękujemy uczniom i nauczycielom - honorowym krwiodawcom za udział w tej pięknej akcji.

Zenobia Pietruczuk
Anna Krajewska

Register to read more...

Oddali 31 litrów!

P1410985Dnia 17 lutego odbyła się akcja honorowego oddawania krwi, zorganizowana przez higienistkę szkolną panią Zenobię Pietruczuk i opiekuna wolontariatu szkolnego panią Dorotę Woińską - Żmujdzin. Krew oddało 69 uczniów (31 litrów krwi), w tym trzydzieści osób po raz pierwszy. Była to już druga taka akcja w bieżącym roku szkolnym. W pierwszej wzięło udział 64 uczniów. Wszystkim uczestnikom i osobom wspierającym to piękne przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy.

Register to read more...

Krew ratuje życie!!!

P113043421 października w ZSBG odbyła się akcja honorowego krwiodawstwa. W tym dniu 63 uczniów i nauczycieli naszej szkoły, oddało łącznie ponad 28 litrów krwi. Dziękujemy bardzo za wasze zaangażowanie, postawę godną naśladowania a przede wszystkim za nieocenioną pomoc tym, którzy z tej krwi skorzystają. Możliwe, że właśnie przyczyniliście się do uratowania czyjegoś życia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akcji.

Z. Pietruczuk, D. Woińska-Żmujdzin

Register to read more...

MEDAL DILIGENTIAE

1-DSCF0723Uczennica naszej szkoły Justyna Małyszko i Pani Barbara Toczydłowska zostały uhonorowane przez Prezydenta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego medalem "Diligentiae - za pilność".  Medal ten ustanowiony został w 1767 roku przez króla Stanisława Augusta, nadawany był wychowankom Akademii Szlacheckiego Korpusu Jego Królewskiej Mości i Rzeczypospolitej, jako zaszczytne wyróżnienie za pilność w nauce. Obecnie jest przyznawany przez Prezydenta Miasta Białegostoku uczniom wyróżniającym się aktywnością społeczną, dobrymi wynikami w nauce i pilnością oraz ich nauczycielom.

Register to read more...

XXI Ogólnopolski Finał Samorządowego Konkursu Nastolatków Ośmiu Wspaniałych

banner 8wspanialych3Finałowy zjazd 260 młodych wolontariuszy z całej Polski odbył się w dniach 12 -14 czerwca br. w Ostródzie. Wzięli w nim udział również laureaci białostockiej edycji konkursu, a miasto Białystok dzielnie reprezentowała uczennica naszej szkoły Justyna Małyszko. Justyna znalazła się w zaszczytnym gronie 44 wyróżnionych wolontariuszy.

Register to read more...

Podsumowanie działalności wolontariatu w roku szkolnym 2014/2015

P11209291.    Braliśmy udział w 5 edycji kampanii społecznej żonkilowe „POLA NADZIEI” pod hasłem „Nadzieja przychodzi do człowieka wraz z drugim człowiekiem” organizowanej przez Fundację „Pomóż Im” Onkologia i Hospicjum dla Dzieci w Białymstoku, w ramach której:
- w tym roku zebraliśmy łącznie na rzecz Hospicjum dla Dzieci 7.000 zł,   
- odbył się kiermasz z okazji Dnia Języków (p. D. Cyrulik)
- sadzenie żonkilowego pola nadziei przed szkołą w ramach zajęć praktycznych,  kl.IIIe z p. M. Piotrowską
- w ramach zajęć plastycznych uczniowie wykonali ozdoby bożonarodzeniowe i wielkanocne, rzeczy te zostały sprzedane na kiermaszach (w ramach bożonarodzeniowej akcji zorganizowano 4 kiermasze i 2 w ramach akcji wielkanocnej)
- 5.XII, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza odbyły się warsztaty
dla młodzieży nt wolontariatu hospicyjnego,
- III-V.2015 – 12 uczniów uczestniczyło w kursie wolontariatu w Fundacji „Pomóż Im” i kwestach żonkilowych
- w tym roku po raz kolejny otrzymaliśmy honorowy tytuł „Siewca Nadziei” za zaangażowanie w pomoc hospicjum
- w tym roku Fundacji w ramach Pól Nadziei udało się zebrać łącznie kwotę 215 tys zł

Register to read more...