Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

 logo konkursu

 

Targi Grupy SBS w Strykowie

strykowUczniowie kl. Iz mieli okazję poznać ofertę handlową ponad 100 wystawców z branży instalacyjno – sanitarno – grzewczej, prezentowaną na  6. Targach Grupy SBS w Strykowie dnia 25 kwietnia 2017 roku. Była to także okazja do spotkania i fachowych rozmów z projektantami, instalatorami, przedstawicielami szkół oraz uczelni technicznych. Udział młodzieży w Targach to doskonała okazja do zapoznania się z innowacyjnymi produktami  i technologiami montażu w branży instalacyjnej.

Ewa Korbut

Oszczędne, ładne i niepowtarzalne puzzle

DSC 0010Układanie budowlanych puzzli… czy to możliwe? Na to pytanie odpowiedzi szukali uczniowie klasy IIe podczas wizyty studyjnej w firmie UNIHOUSE oddział UNIBEP w Bielsku Podlaskim. Młodzież zgłębiała tajniki powstawania budynków wykonanych w technologii modułowej, produkowanych przez jedną z największych firm europejskich w tej branży.

Register to read more...

Jak budować dom, to właśnie z SILIKATÓW…

DSC 0521W dniu 22.11.2016 uczniowie klasy 2b wraz z opiekunami, uczestniczyli w wycieczce do P.P.H „Silikaty-Białystok” Sp. z o.o- czołowego producenta konstrukcyjnych materiałów budowlanych – cegieł i bloczków silikatowych w północno – wschodniej Polsce.

Register to read more...

RENEXPO Poland 2016

targi2Dnia 20 października 2016 roku młodzież ZSB-G uczestniczyła w 6-tych Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland w Warszawie.
RENEXPO (Renewable ENergy EXPOsition) to jedno z najważniejszych i największych wydarzeń dotyczących energii odnawialnej, skupiająca uwagę na głównych źródłach energii odnawialnej w kraju: fotowoltaice, biogazie, pompach ciepła, biopaliwach i biomasie.

Register to read more...

Nad Soliną

20160512 192545Jak łączyć przyjemne z pożytecznym?

Jeśli komuś brakuje pomysłów na ciekawe i pożyteczne spędzanie czasu może wziąć przykład z uczniów klas o profilu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej - IIz i Iz, którzy w dniach 12, 13 maja siedzenie w szkolnych ławkach zamienili na wyjazd edukacyjny do Farmy Wiatrowej w Rymanowie, której właścicielem jest grupa IKEA (Elektrownia ta składa się z 13 turbin wiatrowych o mocy 2MW każda).

Register to read more...

Zabytki techniki, cuda natury, czyli tajemnice Suwalszczyzny

Muzeum Wigier116 października uczniowie klasy II d, III d i IV d uczestniczyli w wycieczce dydaktyczno-turystycznej „Zabytki techniki, cuda natury, czyli tajemnice Suwalszczyzny”. Wyjazd zorganizowany był w ramach grantu „Droga do innowacji”. Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzenia Muzeum Kanału Augustowskiego, w którym to uczniowie mieli okazję obejrzeć ekspozycję przedstawiającą historię budowy i eksploatacji unikatowej drogi wodnej, a także zgłębić życiorys głównego twórcy kanału, generała Ignacego Prądzyńskiego.

Register to read more...

Geodeci w Olsztynie

DSC 0300W dniach 28-29 maja 2015 odbyła się wycieczka szkolna uczniów klas geodezyjnych do Olsztyna. Podczas wycieczki uczniowie odwiedzili Olsztyńskie Planetarium, w którym uczestniczyli w pokazie 3d pt. „ Podróż do miliarda gwiazd”. Głównym celem wycieczki było odwiedzenie Uniwersytetu Warmińskiego, który od dawna kształci w kierunkach geodezyjnych.

Register to read more...