Zespół Szkół Budowlano-Geodezyjnych
im. Stefana Władysława Bryły w Białymstoku

  • ul. Słonimska 47/1
  • 15-029 Białystok
  • tel. 85 740 81 31
  • zsbg@zsbg.bialystok.pl

 logo konkursu

 

Makaronowe wieże

P5310163Tak, tak… z takim zadaniem zmierzyli się uczestnicy spotkania realizowanego pod hasłem UNIBEP DAY. Kreatywność, umiejętność pracy w zespole w połączeniu z innowacyjnymi, niestandardowymi rozwiązaniami, to klucz do sukcesu w budowaniu wieży z nietypowych materiałów, tj. makaron spaghetti, 1m taśmy malarskiej i 1m nici krawieckiej.

Register to read more...

Szkolenie Caparol

GRUNT, TO DOBRY GRUNT

    Decydujące znaczenie dla ostatecznego efektu prac wykończeniowych ma podłoże. W świecie malarstwa nie dziwi nas, że pierwszą czynnością, jaką wykonuje malarz, jest gruntowanie podłoża. Wszyscy wielcy artyści mieli własne tajemnice na dobry grunt. Podobnie rzecz ma się w budownictwie.
    Każdy z wykonawców robót wykończeniowych mógłby nazwać się małym artystą. Za każdym razem tworzy przecież "dzieło", które jest wyrazem poziomu jegowiedzy i umiejętności.

Register to read more...

Nagroda z firmy STO

Jak firma STO nagradza najlepszych

Po nawiązaniu współpracy z firmą STO młodzież kształcąca się w zawodzie technik budownictwa w ramach zajęć praktycznych wykonała powłokę efektu betonu architektonicznego w klasopracowni projektowania pod baczną opieką doradcy technicznego pana Tomasza Brzozowca. Wśród licznej grupy uczniów na wyróżnienie zasłużył uczeń klasy II E Maciej Gryka, który z wielkim zaangażowaniem wykonywał pracę.

Register to read more...

Akademia Budimex

DSC 0389W środę 22 marca uczniowie klasy III D po raz kolejny odwiedzili Politechnikę Białostocką. Tym razem drogowcy uczestniczyli w warsztatach – Akademia Budimex. Uczestnicy warsztatów mogli poznać firmę oraz sprawdzić jakie możliwości pracy i rozwoju stwarza firma Budimex. W czasie spotkania odbył się konkurs branżowy.

Register to read more...

Izolex

LICZYMY KOSZTY I ZYSKI z firmą IZOLEX

    Pięknie zaprojektowane obiekty budowlane, nowoczesne wykończenie cieszy zarówno każdego użytkownika jak i biernego widza. A co może przyśpieszyć proces degradacji budowli- odpowiedź jest jedna- WILGOĆ. Powoduje bowiem ona korozje materiałów budowlanych, osłabia strukturę murów, tynków, powłok malarskich oraz obniża izolacyjność termiczną przegród. Jak skutecznie przeciwstawiać się i walczyć z zawilgoceniem?- to temat szkolenia, które przeprowadził p. Adam Węsierski, doradca techniczny firmy IZOLEX Sp.zo.o. w dn. 2.03.2017r.

Register to read more...

Sto

SZTUKA TEGO, CO NIEWIDOCZNE Z FIRMĄ STO


    Architektura jest sztuką zamykania przestrzeni zgodnie z określoną funkcją społeczną. Zachwyca nas piękno konstrukcji, ale nie zawsze spełnia wszystkie zasady fizyki budowli stwarzających komfort użytkowania.
    Współczesna architektura stawia wielkie wyzwania przed architektami i konstruktorami w kwestii skutecznych rozwiązań akustycznych. Przyzwyczailiśmy się do wysokich wymagań akustycznych stawianych budynkom kwalifikowanym, takim jak: teatr, filharmonia czy opera.
    A co z innymi budynkami użyteczności publicznej?
    Odpowiedzi na to pytanie udzielał młodzieży kształcącej się w zawodzie technik budownictwa Pan Sebastian Szarejko – specjalista w zastosowaniu systemów akustycznych firmy STO na szkoleniu technicznym przeprowadzonym w naszej szkole w dniu 14.12.16r.

Register to read more...

Ariston

Energia z powietrza


    Chcesz mieć więcej pieniędzy na swoje potrzeby? – zainwestuj w coraz tańsze i wydajniejsze metody pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Pompy ciepła, dzięki zaawansowanej technologii, wykorzystują naturalną i darmową energię czerpaną z powietrza. A o tym, jakie są zasady działania i doboru powietrznych pomp ciepła mogli dowiedzieć się od Pan Rafała Zadykowicza, przedstawiciela firmy Ariston, uczniowie klas 2 i 3 w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.

Register to read more...